СЛОБОДНИ ТЕРМИНИ на web: https://ohridlakeview.gdenamore.com/Студио (соби) со купатило, интернет, паркинг, тераса со панорамски поглед на езерото, mini фрижидер, чајна кујна со прибор и плински уред со 1 рингла, посебен влез, брачен кревет-200 см х 180 см, погодно за парови, ресторант на 90m со 10% попуст, асфалтиран пат = 10 €вра по лице / мин. 20 €вра ноќ за студиоGPS Google maps na villa OHRID LAKE VIEW = ЛОКАЦИЈА Рача – Охрид, 400м над Билјанини Извори: https://goo.gl/maps/nGMJ3ZK2brzgYw1c8Youtube видео: https://www.youtube.com/watch?v=Fk16QBhpaN4Ресторант со паркинг на 90 метри = АНА МАРИЈА = 10% попуст како наши гости1 Апартман 30м2 – еднособен ( 3 брачни кревети + 1 тросед со пуштање, погоден за фамилија до 7 членови, со сопствено купатило, интернет, голема тераса со поглед на езеро, фрижидер, плински уред, чајна кујна, посебен влез, паркинг)Нема гужва, мал капацитет, просечно 4 парови вкупно, секој на своја терасаКонтакт и Резервации на мобилен и viber: 070556578 Гоцеemail: goce3d@yahoo.comhttps://www.facebook.com/gocegjorsheskiРезервација со уплата на аванс на трансакциона сметка заради ваша и наша сигурност!Во околината:- на 90 метри ресторан ANA MARIJA со 10% попуст за наши гости , со прекрасни јадења, нормални цени и прекрасен поглед-линк: https://www.facebook.com/AnaMarijaOhrid/- Центар – 2,3км (7 мин. со автомобил, со пешачење 30 минути покрај шеталиште(кеј), со такси 2,5 евра во еден правец)- Маркети: ТАМАРО, КАМ, TINEX =1,3km- Плажи: Cuba Libre, Kadmo, Ambrosia – на 2km ( 10 минути со автомобил), Golden Beach Park – 4 km; Nemo Beach 4,4km, EGOIST 4km- Karting cars RIMO на 1,4km- Билјанини Извори 800m- Бензинска МАКПЕТРОЛ 1км- Автобуска станица 4,6км- Аеродром 12кмСпецијална информација за лица кои доаѓаат без автомобил, со автобус или со пешачење:“Од главниот магистрален пат Наум Охридски до сместувањето има 380 метри нагорнина-угорница по асфалтираниот пат.“За секој случај – “Упатство за возење од бензинската пумпа МАКПЕТРОЛ кај Билјанини Извори до апартманите (ако не користите GPS локација): возете 700м право по главната улица ( булевар Наум Охридски – Туристичка), па на првиот исклучок од лево вртите полукружно ЛЕВО и се приклучувате на другите две сообраќајни ленти во правец како да се враќате на бензинската пумпа. Возете право 150метри па се исклучувате ДЕСНО од главниот пат (меѓу двете сообраќајни табли РАЧА и завршеток РАЧА. Возите право по блага угорница 350метри и после кривината налево од 90 степени (околу железниот ТРАНСФОРМАТОР за струја) вртите уште веднаш ЛЕВО во уличката(сокак) и на 50 метри се апартманите со паркингот.“tags: тоалетна баня балкон собе стаи стая куќа кућа къща вила апартмани апартаменти спалня спална спаваћа смештај сместување настаняване нощувка ноќевање ноћење гледка језеро приватен приватни частен кухня кухиња посебен одвојено отделно асфалтирано павирана град охридско Биљанини Билянини източници еднособен једнособан двойки семеен фамилијарен породични ресторант център кей плаж плажа бензиностанция МАКПЕТРОЛinternet toalet kupatilo balkon terasa studio sobi sobe kuḱa vila villa apartmani spalna spavaća soba smeštaj smestuvanje noćenje noḱevanje pogled ezero jezero privaten parking kujna kuhinja poseben asfaltiran Rača grad Ohrid ohridsko Biljanini izvori ednosoben jednosoban parovi porodični familijaren restoran centar kej plaža benzinska Makpetroltoilet bathroom balcony terrace rooms house apartments accommodation overnight view lake private kitchen paved Raca city springs bedroom couples family restaurant center quay beach gas station